Złagodzenie kary Ngałanga Phulczunga
Amerykańska Fundacja Dui Hua („Dialog"), powołując się na oficjalne źródła, poinformowała, że przed rokiem władze chińskie złagodziły karę Ngałanga Phulczunga o sześć miesięcy.
Ngałang Phulczung, mnich klasztoru Drepung pochodzący z Tolung Deczen (chiń. Duilongdeqing) w Tybetańskim Regionie Autonomicznym, został aresztowany w 1989 roku i skazany na 19 lat więzienia za kierowanie grupą mnichów, którzy we wrześniu 1987 roku zorganizowali pierwszą demonstrację niepodległościową od czasu ogłoszenia reform, oraz powielali na drewnianych matrycach przemówienia Dalajlamy, projekt Przyszłej Konstytucji Tybetu i Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Uznano go winnym utworzenia „kontrrewolucyjnej kliki", „agitacji" i „poważnego podkopania bezpieczeństwa państwa". W 2004 roku władze chińskie informowały oficjalnie, że skazany, osadzony w niesławnym więzieniu Drapczi, „nie poddaje się reformie".
Ngałang Phulczung, którego jak wielu innych więźniów politycznych przeniesiono do nowego zakładu karnego Czuszur (chiń. Qushui), powinien wyjść na wolność 18 października przyszłego roku. W 1993 roku Grupa Robocza ONZ uznała przetrzymywanie go w więzieniu za arbitralne i bezprawne.